Série videospotů o prevenci a léčbě rakoviny a o prioritách HOP

Hlas onkologických pacientů připravuje pravidelně videospoty pro onkologické pacienty. Osobnosti v nich hovoří o důležitých okolnostech, které se týkají prevence, léčby, sociálních a dalších problémů, s nimiž se mohou pacienti a jejich blízcí potýkat.

 

Videa jsou umístěna na YoutTube kanálu HOP, odkazy na ně najdete i vpravo a stránce.


Ředitelka pacientské organizace České ILCO a zároveň pacientka Marie Ředinová hovoří o prevenci rakoviny tlustého střava a jak poznat, že se ve střevech něco děje.

 

Apel Hlasu onkologických pacientů spolu s MUDr. Skovajsovou, propagátorkou screeningu rakoviny prsu u žen, aby ženy i v době covidové chodily na preventivní vyšetření – mammograf.

 

Apel Hlasu onkologických pacientů a pacientky Kristiny na ženy, aby ani v době covidové neodkládaly preventivní vyšetření prsů.

 

Šárka Slavíková z organizace Amelie vysvětluje priority platformy Hlasu onkologických pacientů na změny v sociální oblasti a péči o onkologické pacienty.

 

Ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně prof. M. Svoboda se vyjadřuje o úloze pacientských organizacích a zmiňuje také práci platformy Hlas onkologických pacientů.

 

Úhrada léčby, které není ze zdravotního pojištění běžně hrazená. Jak postupovat? Vysvětlují odborníci i blízký pacientky.

Kontakt pro novináře:

PhDr. Ivana Plechatá
koordinátorka platformy

+420 605 287 807
ivana.plechata@hlaspacientu.cz

Tiskové zprávy a aktuality

Jsme tým

nahoru