Co se děje

Unikátní výstava stomických pomůcek PytlíkART poprvé v Praze

19 /­ 10 / 2020

V říjnu v pražské knihovně na Vinohradech byla zahájena netradiční putovní výstava PytlíkART. Výstavu připravila nezisková organizace České ILCO, z.s., která je zapojena do platformy Hlas onkologických pacientů. Cílem výstavy je zvýšit povědomí veřejnosti o životě lidí s vývodem a ukázat, že i se stomií se dá žít normální život.

Péče o onkologické pacienty pokračuje

16 /­ 10 / 2020

Řada nemocnic, nejen těch menších, ale i fakultní, ve zostřené situaci s epidemií covid 19 odkládá plánované zákroky. Zároveň ale ředitelé těchto nemocnic ujišťují, že péče o onkologické pacienty pokračuje dál bez omezení. Rovněž vedoucí Klinické skupiny COVID a Dispečinku intenzivní péče při ministerstvu zdravotnictví Vladimír Černý na tiskové konferenci zdůraznil, že u urgentní medicíny ani onkologických pacientů k odkladům docházet nebude.

Den proti rakovině přinesl zatím nejvyšší výtěžek

14 /­ 10 / 2020

Veřejná sbírka den proti rakovině se letos netradičně uskutečnila od 30. září do 2. října.
Letošní sbírka Den proti rakovině přinesla rekordní výtěžek.

Pozvánka na online konferenci: Národní onkologický plán - česká a zahraniční zkušenost

13 /­ 10 / 2020

Hlas onkologických pacientů pořádá 13. října od 14 hodin konferenci pod záštitou poslankyně Andrey Brzobohaté. Na konferenci vystoupí náměstkyně ministerstva zdravotnictví Alena Šteflová, předsedkyně České onkologické společnosti ČLS JEP Jana Prausová, předseda Chorvatské onkologické společnosti Eduard Vrdoljak za HOP koordinátorka platformy Ivana Plechatá.

Jakou pomoc a podporu mohou získat onkologicky nemocní nebo jejich blízcí?

13 /­ 10 / 2020

Onkologické onemocnění překvapí a je jedno jestli u sebe nebo u blízkého. Mnohdy vyžaduje rychlé změny, které umožní léčbu. Ta vytrhne člověka na dlouhý čas z běžného fungování - v rodinách se mění role, v práci nemocný čerpá neschopenku, musí svůj čas podřídit nepředvídatelnému režimu, do vztahů se rakovina vetře jako nepříjemné téma. Náhlost a rozsah změny může člověka i jeho blízké zanechat v izolaci a bezradnosti, ale také ve finanční úzkosti nebo dalších neřešených obtížích. Co s tím? Na to dopovídá nabídka Center Amelie.

nahoru