Co se děje

Na jaké otázky se můžete ptát svého onkologa?

4 /­ 5 / 2021

Sdělení diagnózy nádorového onemocnění je těžkým okamžikem, který přináší spoustu otázek. Zatímco na některé z nich moderní medicína nemá odpovědi, s jinými vám může pomoci váš onkolog. Připravili jsme pro vás seznam základních otázek, které by vás mohly zajímat. A také tipy, jak při návštěvě lékaře získat co největší množství informací.

Český den proti rakovině

30 /­ 4 / 2021

Liga proti rakovině Praha je tu letos s vámi již 31 let. Díky vaší pomoci se může věnovat prevenci, podpoře výzkumu onkologických onemocnění i zlepšení kvality života onkologických pacientů.
Současná složitá situace s pandemií COVID-19 nás bohužel donutila posunout 25. ročník sbírky Český den proti rakovině na konec září 2021.
Měsíc květen ale v Lize vždy patřil prevenci a Českému dni proti rakovině, proto jsme se rozhodli uspořádat on-line kampaň Květinový květen.

První v republice: pacienti s rakovinou chatují s lékaři z Brna přes telefon

28 /­ 4 / 2021

Třiačtyřicetiletá Sabina Éli se svým nádorovým onemocněním patří k tisícům pacientů Masarykova onkologického ústavu v Brně. Poslední týdny trpí velkými bolestmi. S nimi jí skrze mobilní aplikaci MOU MEDDI už měsíc pomáhá odborník z kliniky paliativní medicíny. "Do Brna dojíždím z Břeclavi. Než sem člověk dojede, zaparkuje a vyřídí vše s doktorem, jsou tři hodiny, jen to fikne. Když nehoří, dá se vše vyřešit pomocí této aplikace," vyzdvihla časovou úlevu žena. Se svým ošetřujícím lékařem komunikuje několikrát za týden přes SMS zprávy, telefonáty či videohovory.

Onkologicky nemocní v době pandemie

26 /­ 4 / 2021

Asi všichni se shodneme na tom, že ačkoli se očkuje a rozvolňuje, současná situace je pro všechny složitá. I tak se ale mohou přidávat životní situace, které by samy o sobě byly hodnoceny jako velmi těžké – třeba onkologické onemocnění. Otázkou je, zda se tyto dvě situace a jejich dopady do života lidí sčítají, anebo jsou i oblasti, kde se jejich součet vyruší. Jak jsou na tom onkologicky nemocní v covidové době? Co se změnilo? Na to jsme se zeptali tří odborníků – sociálních pracovnic a psycholožky.

Prevence u urologa může zachránit život: 5 onemocnění, která hrozí mužům!

22 /­ 4 / 2021

Ani v době pandemie covid-19 by muži neměli zanedbávat preventivní prohlídky u urologa. Díky vyšetření totiž lze zavčas odhalit vážná onemocnění.

nahoru