Co se děje

Souhrnné pokyny pro očkování pacientů s nádorovým onemocněním proti onemocnění COVID-19

17 /­ 4 / 2021

Evropská asociace onkologických pacientských organizací publikuje ve spolupráci s mezinárodním panelem lékařů ze 33 zemí nejnovější doporučení k očkování onkologických pacientů proti onemocnění COVID-19. Pochopitelně se mohou objevit také doporučení na národní úrovni a proto doporučujeme pacientovi se vždy obrátit na svého ošetřujícího lékaře, který zná nejlépe jeho aktuální zdravotní stav.

Kellnerova firma plánuje podat přípravek proti rakovině prvním pacientům

14 /­ 4 / 2021

Biotechnologická společnost Sotio vlastněná skupinou PPF nedávno zesnulého Petra Kellnera zveřejnila na zasedání Americké asociace pro výzkum rakoviny výsledky preklinické studie přípravku SOT102. Ta podle firmy ukázala, že přípravek má nadějné protinádorové účinky. Na začátku příštího roku by ho měli v rámci klinické studie dostat první pacienti.

MammaPrint dává novou šanci pacientkám s rakovinou prsu

13 /­ 4 / 2021

Ženy s rakovinou prsu mají větší šanci vyhnout se obávané chemoterapii. Všeobecná zdravotní pojišťovna jim nově začne hradit genomové testování testem MammaPrint, který dokáže předpovědět míru rizika návratu onemocnění a dává tak onkologům možnost zvolit pro pacientky vhodnou a co nejméně zatěžující léčbu. Genomové testování představuje začátek takzvané personalizované léčby karcinomu prsu.

Nemoci, které trápí muže: k preventivní prohlídce patří i návštěva urologa

10 /­ 4 / 2021

Ani v době pandemie covid-19 by muži neměli zanedbávat preventivní prohlídky u urologa. Díky vyšetření totiž lze zavčasu odhalit vážná onemocnění.

Očkování osob s chronickým onemocněním

9 /­ 4 / 2021

Jak funguje očkování vážně nemocných osob? Kde a kdy se mohou nechat očkovat?
Od 12. dubna se mohou k očkování hlásit lidé ve druhé skupině chronických pacientů a od 14. dubna lidé od 65 let. Více se dozvíte po kliknutí na obrázek.

nahoru