Co se děje

V Masarykově onkologickém ústavu mají chytrou aplikaci

26 /­ 7 / 2021

Masarykův onkologický ústav [MOÚ] je první nemocniční zařízení v Česku, které využívá vlastní mobilní aplikaci Mou Meddi. Ta rozšiřuje možnosti elektronické komunikace mezi pacientem a ošetřujícím lékařem. Nabízí spojení videohovorem , po chatu, telefonu i sdílení důležitých informací.

Rakovina kůže postihuje stále více lidí. Je to také daň za častý pobyt na slunci bez ochrany

25 /­ 7 / 2021

Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

Komiks o precizní onkologii vysvětluje principy léčby šité na míru

22 /­ 7 / 2021

Stejně jako je každý člověk jedinečný, je jedinečné i jeho nádorové onemocnění.
A tomu by měla odpovídat i jeho léčba. V případě pacientů s nádorovým onemocněním může mít zásadní přínos genomové testování nádorové DNA, jehož výsledky pomáhají k nastavení efektivnější, na míru přizpůsobené léčby. Jedinečný přístup může v klinické praxi pomoci lékařům optimalizovat léčbu a pacientům poskytnout cílené a účinnější léčebné možnosti. Nyní ho vysvětluje nový vzdělávací materiál Medikomiks: Precizní onkologie.

I muži mají prsa

22 /­ 7 / 2021

Ložisko zhoubného nádoru v prsní tkáni je po rakovině kůže nejčastějším onkologickým onemocněním. Karcinomem prsu však mohou onemocnět nejen ženy, ale vzácně i muži. O to víc je u nich tato diagnóza nebezpečnější.

Aspen vrací pacientům část doplatku za léky

19 /­ 7 / 2021

Pacienti, kteří uhradili doplatek za určité léčivé přípravky společnosti Aspen v období od 1. října 2019 do 30. června 2021, mají nárok požadovat od společnosti Aspen úhradu slevy z doplatku. Nárok mohou pacienti uplatnit do 31. prosince 2022 prostřednictvím formuláře na odkazu níže nebo na tamtéž uvedeném telefonickém či emailovém kontaktu.

nahoru