Co se děje

Komiks o precizní onkologii vysvětluje principy léčby šité na míru

22 /­ 7 / 2021

Stejně jako je každý člověk jedinečný, je jedinečné i jeho nádorové onemocnění.
A tomu by měla odpovídat i jeho léčba. V případě pacientů s nádorovým onemocněním může mít zásadní přínos genomové testování nádorové DNA, jehož výsledky pomáhají k nastavení efektivnější, na míru přizpůsobené léčby. Jedinečný přístup může v klinické praxi pomoci lékařům optimalizovat léčbu a pacientům poskytnout cílené a účinnější léčebné možnosti. Nyní ho vysvětluje nový vzdělávací materiál Medikomiks: Precizní onkologie.

I muži mají prsa

22 /­ 7 / 2021

Ložisko zhoubného nádoru v prsní tkáni je po rakovině kůže nejčastějším onkologickým onemocněním. Karcinomem prsu však mohou onemocnět nejen ženy, ale vzácně i muži. O to víc je u nich tato diagnóza nebezpečnější.

Aspen vrací pacientům část doplatku za léky

19 /­ 7 / 2021

Pacienti, kteří uhradili doplatek za určité léčivé přípravky společnosti Aspen v období od 1. října 2019 do 30. června 2021, mají nárok požadovat od společnosti Aspen úhradu slevy z doplatku. Nárok mohou pacienti uplatnit do 31. prosince 2022 prostřednictvím formuláře na odkazu níže nebo na tamtéž uvedeném telefonickém či emailovém kontaktu.

Očkování proti covid-19 funguje, dva týdny po druhé dávce se dosud nakazilo jen 0,06 % osob

15 /­ 7 / 2021

Data Ministerstva zdravotnictví a Ústavu zdravotnických informací a statistiky ukazují, že očkování proti covid-19 velmi účinně chrání před následnou nákazou a zejména před těžkým průběhem onemocnění. Po aplikaci 2. dávky bylo u 3 868 252 očkovaných osob dosud zachyceno jen 4 030 nákaz. V odstupu 14 dní po aplikaci druhé dávky pak byla nákaza prokázána pouze u 0,06 % očkovaných oběma dávkami.

Plechatá: Onkologická péče je i v pandemii dostupná

13 /­ 7 / 2021

Onkologičtí pacienti patří mezi lidi s dlouhodobě oslabenou imunitou. Také péče, kterou jejich onemocnění vyžaduje, je intenzivní, fyzicky a psychicky náročná. To vše i za běžných podmínek, které se během posledního roku výrazně měnily zásahem pandemie covidu-19.
Jak konkrétně situace dopadla na pacienty se zhoubným onemocněním, jsme se ptali Ivany Plechaté, koordinátorky platformy Hlas onkologických pacientů. V květnu mezi pacienty na toto téma uspořádala také průzkum. Platforma sdružuje 11 pacientských a podpůrných organizací, které usilují o naplňování potřeb onkologicky nemocných a jejich blízkých.

nahoru