Co se děje

Nejčastěji ženy onemocní po padesátce

13 /­ 5 / 2019

Rakovina prsu patří k dobře léčitel- ným onemocněním s velkou nadějí na úspěšnou léčbu za předpokladu, že je diagnóza stanovena včas.

Špinavý byznys s rakovinou

13 /­ 5 / 2019

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Přibývá nemocných
s rakovinou, kteří hledají záchranu u léčitelů a různých alternativních metod. A jsou ochotni utratit poslední úspory. TÝDEN podnikl malou exkurzi do světa lidí, kteří neváhají brát si vysoké částky od vážně nemocných, i když vědí, že jim nemohou pomoci, nebo jim dokonce škodí.

Zázračný lék neexistuje, přesto se léčba rakoviny rozvíjí raketovým tempem

13 /­ 5 / 2019

Špičkoví onkologové z celé republiky se tento týden setkají na prestižní konferenci Kontroverze pro onkologii v Dřítči u Pardubic. A proč kontroverze? Léčba onkologie postupuje velmi rychle dopředu a to, co platilo před pár lety, je dnes jinak. Odborníci se setkávají proto, aby co nejpružněji reagovali na nejnovější poznatky v onkologické léčbě a domluvili se na společném postupu.

Hlas onkologických pacientů a 13. International Gastric Cancer Congress (IGCC) v Praze

13 /­ 5 / 2019

Ve dnech 8. - 11. 5. 2019 se v Praze konal 13. International Gastric Cancer Congress (IGCC), tedy mezinárodní kongres věnovaný rakovině žaludku. V ČR není tato diagnóza tak častá a tak neexistuje organizace, která by tyto pacienty sdružovala. Zástupkyně Hlasu onkologických pacientů přišly načerpat nové informace o léčebných postupech a poslechnout si zkušenosti pacientek z kanadské pacientské organizace MyGutFeeling.

Onkologický pacient v ambulanci praktického lékaře z pohledu úhrad zdravotních pojišťoven

10 /­ 5 / 2019

Součástí nové organizace je také vytvoření dvou nových výkonů pro praktické lékaře: "Převzetí pacienta po onkologické léčbě do péče praktického lékaře" (01186) a "Následná prohlídka pacienta s onkologickým onemocněním" (01188). Přednáška na semináři pro praktické lékaře v rámci BOD 2019 se věnovala nové organizaci péče o pacienty v remisi právě z pohledu úhrad zdravotních pojišťoven.

nahoru