Co se děje

Až 66 % dětí po onkologické léčbě čelí pozdním následkům

9 /­ 4 / 2019

Zhruba 350 dětí v České republice každoročně onemocní zhoubným nádorem. Úspěšně vyléčit dokážou lékaři zhruba 83 % z nich, podobně jako v západní Evropě či v USA. Ovšem obvykle za cenu pozdních následků, které se mohou objevit v podstatě kdykoli během dalšího života pacienta, tj. po 10, 20, ale třeba i po 30 letech.

Loono radí: Sahej si na ně každý měsíc

25 /­ 3 / 2019

Když se řekne Loono, možná se hned každému nevybaví, o co jde. Ale jakmile zazní #prsakoule, někteří již budou tušit. Kampaň s tímto provokativním názvem odstartovala v roce 2015 skupina mediků, které kolem sebe soustředila tehdejší studentka medicíny, dnes lékařka, gynekoložka Kateřina Vacková. Jejich cílem je upozornit na význam samovyšetření v prevenci onkologických onemocnění.

Informace VČAS - dotazník pacientské organizace Dialog Jessenius, o.p.s.

13 /­ 3 / 2019

Dialog Jessenius, o.p.s. představuje nový projekt Informace VČAS v rámci Centra informací pro onkologické pacienty, v jehož rámci vytvořil krátký dotazník s názvem Informace VČAS, který si klade za cíl vylepšit informovanost ohledně zdraví a nemoci v prostředí internetu.

Workshop pacientských organizací v rámci kongresu IGCC 2019

28 /­ 2 / 2019

Zveme Vás na první pacientský workshop v rámci kongresu IGCC 2019
"Rakovina žaludku z pohledu vědecké a pacientské perspektivy."
dne 9. května 2019 v Kongresovém centru v Praze

"Jsme vzácní "

28 /­ 2 / 2019

Součástí platformy Hlasu onkologických pacientů jsou rovněž hematoonkologické diagnózy, z nichž např. mnohočetný myelom patří mezi vzácná onemocnění. U příležitosti "Dne vzácných onemocnění" proběhla kampaň pacientské organizace Klub pacientů mnohočetný myelom "Jsme vzácní" s cílem zvýšení povědomí o této chorobě.
Více informací v příloze Lidových novin ze dne 26.2.2019

nahoru