Informovala o tom mluvčí a. s. Jihočeské nemocnice Kateřina Koželuhová. Vysvětluje, že Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) pracuje na vytvoření Regionálních onkologických center (ROC). „Tato centra mají sloužit k poskytování komplexní onkologické péče pacientům co možná nejblíže jejich domovu. Vytvoření ROC je tedy krokem k lepší dostupnosti onkologické péče pro pacienty. VZP spolupracuje s Komplexními onkologickými centry (KOC) a pečlivě vybírá poskytovatele, kteří splňují odborné požadavky. Ocenění jako regionální onkologické centrum je pro nemocnici velmi prestižní a znamená, že nemocnice splňuje vysoké standardy péče o onkologické pacienty. Je to důležitý krok k zajištění kvalitní léčby a koordinace mezi různými odborníky,“ uvedla Kateřina Koželuhová.

„Jsme velmi hrdí na to, že tyto podmínky splňujeme a můžeme tak začít podávat pacientům centrovou léčbu delegovanou z KOC České Budějovice, a to při dodržení všech podmínek. Jedná se hlavně o diagnostické skupiny nádorů kolorecta a nádorů prsu,“ říká primářka Onkologického oddělení Nemocnice Tábor Jiřina Švecová.

Více na: https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/nemocnice-tabor-regionalni-onkologicke-centrum-onkologie-vzp.html?utm_source%3Drss%26utm_medium%3Dfeed%26utm_campaign%3Dtaborsky.denik.cz%26utm_content%3Dzpravy_region