Co se děje

Historicky první zákon o elektronizaci zdravotnictví schválila Poslanecká sněmovna

7 /­ 7 / 2021

Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení podpořila vládní návrh zákona připravený Ministerstvem zdravotnictví a Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR o elektronizaci zdravotnictví. Zákon usiluje o právní zakotvení nových pravidel a technologií v oblasti elektronizace zdravotnictví.

Místo, kde by onkologie měla být jedinou prioritou

7 /­ 7 / 2021

„Není to tak, že se objeví obr, který pohltí vše, co v Praze, pokud jde o onkologii, funguje. Jestliže Český onkologický institut skutečně vznikne a bude otevřeně spolupracovat se stávajícími subjekty, vytvoří se nová rovnováha a věřím, že na vyšší úrovni, než je ta stávající,“ říká o ambiciózním projektu specializované onkologické nemocnice onkogynekolog prof. MUDr. David Cibula, CSc.

Rakovina plic nepostihuje pouze kuřáky. Ročně si tuto diagnózu vyslechnou tisíce Čechů

4 /­ 7 / 2021

Rakovina plic patří mezi velmi obávaná nádorová onemocnění. I když tímto typem rakoviny onemocní častěji kuřáci, cigarety nejsou jediným rizikovým faktorem. Rakovina plic je o to zákeřnější, že zpočátku často probíhá bez příznaků. Včasné odhalení je přitom klíčové. V Česku si tuto diagnózu každoročně vyslechne až 6500 lidí.

Pozor na kožní znaménka, mohou se snadno změnit na zhoubný nádor

1 /­ 7 / 2021

Začali jsme oblékat trička a tílka, nosíme krátké kalhoty a místo vysokých bot sandály. To znamená, že si víc všímáme kůže. A někdy objevíme nová mateřská znaménka nebo zjistíme, že ta stará vypadají nějak jinak.

Evropský plán boje proti rakovině: Evropská komise zřídila tzv. znalostní centrum

30 /­ 6 / 2021

Komise dnes oficiálně zahájila činnost Znalostního onkologického centra .
Jedná se o první stěžejní akci realizovanou v rámci Evropského plánu boje proti rakovině .

nahoru