Co se děje

Chronici se mají dočkat vakcín dříve

16 /­ 3 / 2021

Deník N zjistil, že už nyní začali lékaři z velkých center vytipovávat nejohroženější pacienty bez ohledu na věk. Jinde už některé očkovali.
Premiér Andrej Babiš včera oznámil, že chronicky nemocní pacienti by se měli k očkování proti covidu-19 registrovat pomocí speciálních kódů, které dostanou jejich lékaři.

Rozhoduje náhoda a štěstí. Očkování chronických pacientů zatím vládne chaos

16 /­ 3 / 2021

Část chronických pacientů se už k očkování dostala – jde především o ty, kteří trpí onemocněním ledvin nebo cystickou fibrózou. Zejména pro onkologické pacienty je ale cesta k vakcíně zmatečná. Ministr i premiér slibují změnu.

EU vyráží do boje proti rakovině, národní plán chystá i ČR. V prevenci a kvalitě života pacientů máme ještě co dohánět

11 /­ 3 / 2021

Eurokomisařka pro zdraví Stella Kyriakidesová vytýčila Evropské unii nelehký úkol. V příští dekádě chce změnit nelichotivé statistiky ohledně prevalence a počtu úmrtí na rakovinu. Její obsáhlý plán boje proti této zákeřné chorobě si klade ambiciózní cíle. Na jejich splnění vyčleňuje čtyři miliardy eur. Také v ČR se chystá revize národního onkologického plánu. A zatímco zdravotní péče je u nás v tomto ohledu na poměrně vysoké úrovni, v prevenci a sociální oblasti je stále co dohánět.

22 zásad imunologa, jak se vyhnout viru. Praktické rady pro konkrétní situace

11 /­ 3 / 2021

„Pomozte našim zdravotníkům tím, že se sami nenakazíte,“ vyzývá Čechy imunolog Zdeněk Hel, který zhotovil seznam 40 rad, jak se nenakazit, jak ochránit druhé i co dělat, pokud se nakazíte. Seznam Zprávy nyní přináší první část.

Co dělat, když se nakazím covidem? 18 rad imunologa

11 /­ 3 / 2021

„I tahle epidemie jednou skončí. Společně virus porazíme,“ říká imunolog Zdeněk Hel. Aby toho bylo dosaženo co nejdřív, je ale potřeba pro to něco udělat – držet se 40 ověřených zásad.

nahoru