Při příležitosti Světového dne boje proti rakovině (každoročně 4. února) pořádá Hlas onkologických pacientů (HOP) akci Poslanecká sněmovna proti rakovině, pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové a ministra zdravotnictví Vlastimila Válka.

Jedná se o připomenutí prevence, screeningových programů a důležitosti časné diagnostiky a léčby onkologických onemocnění v ČR. V letošním roce si klademe za cíl informovat o situaci onkologické léčby a zapojení občanů do screeningových programů v jednotlivých krajích.

V termínu 7.- 9. 2. 2024 budou v prostorách Poslanecké sněmovny vystaveny roll upy s daty a členové HOP budou v tyto dny na místě k dispozici pro dotazy poslanců, edukaci a mj. ukázku samovyšetření prsu a varlat.

Součástí akce bude tisková konference 7. 2. v 8:30 hodin. Svoji účast přislíbil i prof. L. Dušek z ÚZIS, který nás seznámí s nejnovějšími daty o situaci v ČR v oblasti onkologických onemocnění, za což mu zástupci všech členských organizací HOP srdečně děkují.